Besedování s canisterapeutickým psem

Besedování je určené pro děti věkové kategorie předškolního věku a žáky prvního stupně ZŠ. Povídáme si s dětmi o chování ke psům, které máme doma, které potkáme volně se pohybující venku. Učíme se i polohu klubíčko.

 

Dny pro děti na ranči

Na ranči děláme jednodenní pobyty pro děti od 6 do 15 let, seznámení se zvířaty, krmení, vození na koních, rukodělky, oběd i pitný režim zajištěn. Termíny jsou uvedeny v plánovaných akcích.

Dne 14. 10. 2015 se uskutečnila přednáška na Téma: 

Jak správně na rodinné finance, za přednášku děkujeme panu Ing. Lukášovi Urbánkovi.

Drakiáda 2015

Dne 2. 10. 2015 se na ranči uskutečnil III. ročník Drakiády ve spolupráci s MŠ Lípa, kde si děti i rodiče pouštěli draky, soutěžili, svezli se na koních, děti mohly využít i malování na obličej a na závěr se posedělo u ohně. Děkujieme všem zúčastněným i pomocníkům a tešíme se na vás opět v přístím roce.

Více fotografií zde: robinsonky.rajce.idnes.cz/Drakiada_2015

 

Dne 28.09.2015 opět proběhl Den na ranči pro děti.
Děkujeme všem za účast a skvělé prožitý den.
Dětí zvládly krmení, hry, vycházku do lesa za poklady podzimu, rukodělky- výrobu větrníku, čištění koni a nakonec jízdu na koni. Robinsonky,o.s.

 

Skupina handicapovaných a jejich rodiny nás navštívili na ranči dne 24.8.2015.
Bylo to moc fajn odpoledne, těšíme se na příště.

 

Návštěva dětí z Dětského centra na Burešově

 

Seminář s Oldou Novákem

Ve dnech 13. - 14. 6. 2015 se uskutečnil u nás na ranči seminář s Oldou Novákem.
Olda opět nezklamal a byl nám všem velkým přínosem. Oldo jsme rádi že Tě máme a těšíme se na září.
 
Autoři fotografií: Katka Manďáková, Renáta Hejtmánková

 

Den dětí na ranči

Dne 30.5.2015 se konala oslava Dne dětí u nás na ranči.Děti soutěžily, vozily se na koních a užily si našich zvířat, které máme. Děkujeme Vám za Váši účast. Opět jste nezklamali. Výtvarné dilníčky vedly dvě skvělé výtvarnice Šárka Gazdova a Jana Svobodová.
Velký dík patří naším dobrovolníkům Kačí FábriováLucka Mikšíková, Aleně, Hance, Gabči, Adámkovi, Honzovi, Nelči, Honzíkovi a holkám Bořutovým a také našim čerstvým maminkám Lenka Vykoukalová Ticháčková a Jana Bobálová.
Robinsonky,o.s
 

 

Den Země

Dne 25.4.2015 na ranči LuckySky na Lipských pasekách se uskutečnil první ročník oslav dne země ve spolupráci s Magistrátem města Zlína. Na programu dne byli soutěže pro děti, krmení zvířat, vožení na koních, vystoupení Ochotnického divadla z Lípy, povídání o psech a canisterapii, výtvarná dílna, vyráběla se socha z pet lahví a papíru, která se bude dražit pro dobročinné účely.

Opět návštěvnici se mohli svézt po pasekách Land Roverem.

Mezi pozvanými hosty byl i pravý indián z kmene Sjuksu rodem z Arkansasu USA, Scott Stevens.

Stevens  měl vystoupení, kde jsme mohli shlídnout jeho jízdu na koni bez ohlávky a uzdečky. Ukázal nám skoky na koni přes překážky, zacházení s kopí a lukostřelbu jak to dělají indiáni za jízdy na koni.

Překvapila nás hojná účast a těšíme se na další ročníky.

Foto zde: robinsonky.rajce.idnes.cz/Den_Zeme_2015

 

Emoce tvoří zdraví i nemoci

 

11. 2. 2015 se ve Zlínském klubu 204 uskutečnila přednáška s paní Ivou hastíkovou na téma Emoce tvoří zdraví i nemoci. Myslíme si, že to byl pro všechny zůčastněné velký přínos a těíme se na další setkání.

 

 

Mobbing, bossing - veřejné tabu (šikana)

 

24. 1. 2015 proběhla na ranči přednáška s paní Mgr. Janou Křemenovou na téma: Mobbing, bossing - veřejné tabu (šikana),

přednáška nám všem byla přínosem, paní Mgr. Křemenové děkujeme a těšíme se na další setkání.

 

Štěpánská vycházka s ochutnávkou cukroví

 

26. 12. 2014 se na ranči uskutečnil druhý ročník Štěpánské vycházky, akce byla opět moc vyvedená, sešli jsme se v hojném počtu, poseděli, popovídali jsme si a né jen děti se povozily na koni.

Děkujeme a těšíme se na příští rok. Za fotky děkujeme Tomovi design studio

 

V sobotu 6. 12. 2014 se u nás na ranči uskutečnila Mikulášská besídka bez čertů. Než k nám Mikuláš se svými Anděli zavítali, se děti se povozily na koni, prohlídly si ranč a ostatní zvířata. Moc děkujeme za dovozené dobroty pro naše čtyřnohé kamarády a za tak hojnou účast. Těšíme se opět příští rok na Mikulášské besídce bez čertů.

 

 

11.11.2014 Martin na bílém koni

 

V úterý 11. 11. 2014 jsme ve spolupráci s MŠ Lípa uspořádaly první ročník Svatomartinského pochodu. Děkujeme všem zúčastněným, opět jste nezklamali, těšíme se na vás zase za rok.
Více fotografií zde: robinsonky.rajce.idnes.cz/Svaty_Martin_s_MSLipa/

 

 

Lampiónový průvod

8. 11. 2014 se konal již druhý ročník lampiónového průvodu. Vzhledem k počasí jsme se obávaly malé účasti, ale k našemu milému překvapení, vás to uplakané počasí neodradilo. Děti krmily koníky, prohlídly si zvířata na ranči, v 17:00 se šel průvod na Vyhlídku, po průvodu se posedělo v teple, kdo měl chuť si vytvořil ozdobu z šišky, kterou si odnesl domů. Děkujeme za krásné odpoledne i podvečer a těšíme se na příští ročník.
Za pomoc děkujeme Květě, Sany Black , holkám Sovovým Karoli Sovová,Markéta Sovová a panu Kalendovi.Za focení celé akce děkuji Jiří Hejtmánek

Více fotografií robinsonky.rajce.idnes.cz/Lampionovy_pruvod_2014/

 

Výsadba třešňové áleje

 

Milý přátele a příznivci našeho spolku, chceme Vám sdělit, že jsme 4.11.2014 vysadili spolu s dalšími 19 neziskovými organizacemi třešeň za naši organizaci. Strom byl vysazen v rámci projektu na výsadbu stromů pro NNO 2014 Nadací Partnerství za naši organizaci.

Foto zde: robinsonky.rajce.idnes.cz/Vysadba_tresni/

Drakiáda

V pátek 3. 10. 2014 se u nás na ranči uskutečnil II. ročník drakiády ve spolupráci s Mateřskou školou v Lípě. Počasí nám krásně přálo, děti si zajezdily na koních, malovaly, tvořily dráčky, soutěžily. Na občerstvení dojelaLucie Aujeska a připravila nám úžasné palačinky, pro rodiče "neřidiče" bylo nachystáno i něco na zahřátí.
Děkujeme vám za hojnou účast a těšíme se na příští rok 

Více fotografií zde: robinsonky.rajce.idnes.cz/Drakiada_2014/

 

Seminář s Oldou Novákem

 

V sobotu 14. 6. 2014 a v neděli 15. 6. 2014 se uskutečnil seminář s Oldou Novákem.

Začátek akce byl sobotu ve 13:00 hodin, Olda nás opět nezklamal a byl nám dobrým učitelem a ještě lepším rádcem. S koňma jsme se učili pracovat ze země. Sobotní den jsme zakončily posezením u ohně a povídáním nejen o koních. V neděli ráno jsme si vše zopakovali, aby se v nás nové poznatky usadili :D.

seminář s Oldou byl přínosný a tak jako pokaždé se těšíme na další setkání.

Více foto zde:
.robinsonky.rajce.idnes.cz/Seminar_s_Oldou_Novakem_14.6.2014

Více o Oldovi na jeho stránkách: www.oldanovak.cz/¨
 
 
 
V sobotu 31. 5. 2014 se konal na ranči Dětský den plný zvířátek, her, soutěží a zábavy. Děti se povozily na koních, nakrmily ostatní zvířáta, opékaly se špekáčky.
 
 

V neděli 18. 5. 2014 proběl na ranči seminář s Václavem Bořánkem.

Pár slov Václava:
Základem je vždy manipulace a práce s koněm ze země, a je to studium samo pro sebe. V minulosti to nebylo známé pod nějakým jménem a pokud vůbec se cvičilo ze země, bylo to obvykle přijato jako povrchní ošetření na cestě jezdeckého koně. Dnes práce ze země začíná v době narození koně a pokračuje celý jeho život.
Horsemanship dnes, je vlastně moderní verze slavné mravní zásady kapitána Etienne Beudanta (1863-1949): ptát se často, být šťasten s málem a odměnit vždy.

Tento pán je jedním z mála, kteří mají možnost vyměnit si názory se světově známýmy trenéry. Učí Horsemanship a Vaquero Horsemanship. Snaží se prosadit formy nenásilného výcviku koní do povědomí českého národa knihami a DVD. S Bárou Bořánkovou vlastní a učí na Ranchi 28. Václav jezdí po Evropě a porovnává svoje umění s ostatními. Sám přiznává, že se má pořád co učit. 

 

 

8. 5. 2014 proběhla Beseda s "Domorodci" Lipských a Želechovských pasek Sešli jsme se v hojném počtu a nálada byla více než dobrá, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí a našli nové přátele. Tuhle akci chceme dělat pravidelně každý rok. 

 

 

V sobotu 22.3.2014 se na ranči LuckySky u Robinsonek uskutečnila přednáška - Mezilidské vztahy. Paní přednášející Mgr. Jana Křemenová je velmi příjemná a sympatická paní, doufám, že se všem přednáška líbila jako nám a byla pro zúčastněné přínosem (dle toho, že se nám povídání protáhlo, soudím, že se líbila :-)). Těšíme se na další přednášky s Mgr. Janou Křemenovou, které připravujeme.
 
 
22. 2. 2014 se uskutečnil na ranči seminář se psy pod názvem Shaping. Fotogalerie zde: robinsonky.rajce.idnes.cz/Shaping
 
 

26.12.2013 se konala Štěpánská vycházka se psy, ale i bez pejsků, prostě pro všechny, kdo měli chuť se přes svátky trošku hýbat a přijít mezi nás. Bavily jsme se víc než dobře, tentokrát se povozili na konících i dospělí, Oficiálně jsme představily našeho maskota Puppynka, který s našim úmyslem moc tedy nesouhlasil, ale představení zvládl, dokonce si ho oňufali i někteří pejskové, pro některé čtyřnohé kamarády byl velkou hrozbou  a přihlíželi jen z patřičné vzdálenosti 

 
7.12.2013 jsme měly Mikulášskou besídku bez čertů, která byla nádherně nostalgická, s živou muzikou v podání "dudáka", který hrál krásné koledy. Děťi se mohly dívat na pohádky, které se promítaly na plátno, ale pro široký sortiment zvířecích mazlíků o plátno moc nebyl zájem , opět se povozily na koních a pak nás navštívil Mikuláš se svými Anděly. Naše děťi byly opravdu moc šikovné a odvážně zazpívaly či zarecitovaly, poté se patřičně odměnily.
 

16.11.2013 jsme uspořádaly Lampiónový průvod, opět účast byla skvělá, tentokrát se děti nevozily na konících, ale měly nachystané jablka a mrkev a mohly koním dát nějakou z dobrůtek, měly jsme ukázky tvorby svíček z včelího vosku pod odborným dozorem pana Kalendy, poté se dozoru ujala Andrea Hajtrova, každé dítě si odneslo svou vybranou svíčku domů. V 17:00 se šlo průvodem na Vyhlídku a zpět do tepla. Opět se opékaly špekáčky a tentokrát se dělaly i brambory v popelu. 


25.10.2013 u nás na ranči proběhla Drakiáda, kterou pořádala spolu s námi mateřská škola v Lípě. Účast byla víc než dobrá , děti i dospělí se doufám bavili dobře. Proběhlo pouštění draků, děti si zajezdily na konících, opékaly se špekáčky.