Jak vznikl náš projekt

 

Nejdříve byla myšlenka, píše se rok 2012, pak poznámky na papír a vzájemné, společné schůzky a pak se to stalo. Přišlo září 2013 a měly jsme v pronájmu ranč na Lipských pasekách. Začínaly jsme se svými koňmi a pak se postupně k nám na ranč začaly stěhovat jiná zvířata jak kočky, psi, vietnamské prasata, jedno gotinhenské, daly jsme mu jméno Puppy a je to náš maskot, kozy, ovečky. Do budoucna chceme husokačeny, ptáky do voliéry a snad i pávy. 
V tomto čase jsme také zakládaly občanské sdružení a debatovaly, co všechno bychom mohly dělat? V skutku je toho dost viz stanovy. Také ten název Robinsonky, má svůj příběh. Název vyslovila jen tak jedna z našich kamarádek. Důvodem bylo to, že jsme neměly nic jen nápad, myšlenky, chuť, nadšení a holé ruce. Vše, co máme jsme dostaly, nebo si půjčily. Tak vznikly Robinsonky, o. s.
Naším cílem je dělat zoo terapii, hipoterapii, canisterapii a  také sdružovat rodiny s handicapovanými dětmi s rodinami které máji dětí zdravé. Handicap jako životní cesta, ne trest. 
Tímto děkujeme Všem, kdo stáli u zrodu našeho sdružení, kdo nám pomáhal, radil a držel palce. Děkujeme Mgr. Pavlíně Novákové za právní poradenství, Ing. Petře Novákové za rady a nápady a své zkušeností, také Ing. Haně Strouhalové, že nám pomáhá vést účetnictví.
My to chceme, my to také dokážeme. Buďte s námi. Robinsonky, o. s.